headerphoto

Prodej medu přímo od včelaře Liptál, Vsetín, Zlín

Med prodáváme standartně ve sklenicích o hmotnosti 1kg(950g).

Med koupíte přímo u nás doma. Prodej ze dvora. viz kontakt

Prodejní doba: Ne - Pá (v pátek do 3 hodin).

Ceny aktuální ke dni 1.9.2023

Uvedené ceny jsou včetně DPH. Nejsem plátce.

Květový med pastový 950g ..... 200,- Kč
Jedná se o med květový (květy ovocných stromů,pampeliška,řepka,)

Pastování je řízená, neboli přerušovaná, krystalizace. Jde o to, že během krystalizace se s medem občas zamíchá. Vznikající krystaly se při tom o sebe navzájem obrušují, takže jich vzniká mnohem více a menších, nemohou tak do sebe zapadat a utvořit pevnou strukturu.
Takový med sice změní barvu na světle krémovou až bílou, ale uchová si všechny své hodnotné látky a dobře se s ním manipuluje. Pokud si jej například namažete na chléb, můžete si být jisti, že vám z něj nesteče a neulepí celý stůl.

Květový med  950g ..... 220,- Kč

Je snadno stravitelný díky vyššímu obsahu hroznového a ovocného cukru, proto je velice vhodný přírodní přírodní léčivý produkt a vynikající doplněk výživy člověka. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné látky přírodního charakteru s povzbuzujícími účinky - rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky. Proto je velice ceněn v lidovém lékařství.
Přirozenou vlastností každého medu je krystalizace, která nemá vliv na jeho kvalitu. Do původního tekutého stavu lze zkrystalizovaný med uvést opatrným zahříváním ve vodní lázni do 45°C.

Lesní, Medovicový med 950g .....250,-Kč

Medovicový med vyniká tmavou barvou a lahodnou chutí. Obsahuje také více minerálních látek. Vydrží dlouho v tekutém stavu.

Lipový med 950g ................. 220,- Kč

Med převážně květový, z nektaru květů lípy. Bývá smíšený s listovou medovicí.

Má velmi výraznou, ostrou chuť, jak říkáme jemně škrábe v krku. Je silně aromatický, zřetelná bývá mentolová příchuť.
Lipové medy mají vysokou enzymovou aktivitu.